iransky
11 اسفند 1401 - 10:18

اعزام دانشجویان بازمانده از اردوی راهیان نور پیگیری می شود

بیرجند- استاندار خراسان جنوبی برای اعزام دانشجویان بازمانده از اردوی راهیان نور قول پیگیری داد.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد قناعت چهارشنبه شب در دیدار با مسئول ناحیه بسیج دانشجویی خراسان جنوبی راهیان نور را فرصتی مغتنم برای انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان دانست و افزود: برای اعزام تعدادی از دانشجویان بازمانده از اردوهای راهیان‌نور به دلیل کمبود منابع و امکانات، پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم.

سید مصطفی موسوی‌زاهد، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی خراسان جنوبی هم در این دیدار بیان کرد: طی سال گذشته ۵۰۹ نفر از دانشجویان به اردوی راهیان نور اعزام شدند.

وی با بیان اینکه در سال جاری هم هزار و ۲۰۰ دانشجو از دانشگاه‌های سراسر استان به اردوی راهیان‌نور اعزام می‌شوند، گفت: اردوگاه خراسان جنوبی با ظرفیت ۴۸۰ تخت جهت اسکان دانشجویان با عنوان پادگان شهید حبیب اللهی در شهر اهواز قرار دارد.

موسوی‌زاهد با اشاره به بازماندن حدود ۲۰۰ نفر از دانشجویان از اردوی راهیان نور به دلیل کمبود اعتبارات، بیان کرد: برای اعزام این دانشجویان نیاز به چهار دستگاه اتوبوس است که هزینه‌های آن باید تأمین شود.

وی اظهار کرد: دانشجویان در قالب اردوی هفت روزه بر اساس سیر تشرف که هر دانشگاه برای دانشجویان خود برنامه‌ریزی و تعریف کرده از یادمان‌ها و مناطق مختلف عملیاتی جنوب بازدید خواهند داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1067630