iransky
01 فروردین 1402 - 18:02

جان باختن ۳ نفر در حوادث جاده ای قم/ افزایش ۷درصدی تردد ها

قم- رئیس پلیس راه استان قم از جان باختن ۳ نفر و مجروح شدن ۴۵ نفر دیگر در حوادث جاده ای قم از ۲۴ اسفند تا یکم فروردین ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ مختار پناهی بعد از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه از ۲۴ اسفندماه و با آغاز اجرای طرح نوروزی در استان قم تا ظهر نخستین روز از فروردین ماه ۱۴۰۲، ۳ نفر در حوادث جاده‌ای جان خود را از دست دادند و ۴۵ نفر نیز مجروح شدند.

سرهنگ پناهی، علت این حوادث را عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و همچنین خطای انسانی برشمرد و در عین حال عنوان کرد که ۹۵ درصد از رانندگان در این ایام قوانین را رعایت کردند.

رئیس پلیس راه استان قم عنوان داشت: در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ تا ظهر روز اول فروردین سال جاری، بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار خودرو در محورهای استان قم تردد داشتند.

وی ادامه داد: از این تعداد خودرو، یک میلیون و ۵۰ هزار خودرو وارد شهر قم شدند که این آمار بیانگر رشد ۷ درصدی افزایش ترددها نسبت به سال گذشته است.

سرهنگ پناهی با اشاره به پر تردد ترین محورهای استان قم افزود: بیشترین حجم ترددها در محورهای استان قم مربوط به آزاد راه تهران-قم، قم-کاشان و قم-اراک بوده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1103166